Rozbory maturitních děl

Stránky oblíbené skupiny studijních stránek Studijní svět fungují více než 7 let, nicméně Studijni-svet.cz nebyl první, nejprve vznikly stránky s literaturou, konkrétně šlo o maturitní rozbory děl.

Jako první tedy vznikl oblíbený web Rozbor-dila.cz, který tvoří i dnes více než polovinu návštěvnosti celé skupiny. Původně jste na něm mohli najít jen 7 nejznámějších děl k maturitě (například sbírka Kytice). Stránky se během pouhého měsíce staly velmi populární a začaly chodit stovky nových rozborů děl od návštěvníků. Původně další weby určitě nebyly v plánu, nicméně když už byly v databázi některé rozbory knih zpracované asi čtyřicetkrát, přišel čas udělat změnu. Bylo totiž přínosnější zveřejnit jakoukoliv jinou maturitní otázku než další třeba padesátý rozbor Kytice.

Na Rozbor-dila.cz dnes najdete přes 2 000 rozborů knih, stovky slohových prací, mraky životopisů českých i světových spisovatelů a mnoho referátů týkající se literatury. Novinkou je mluvnice a gramatika.

Další zpracované rozbory děl k maturitě dnes už přibývají jen zřídka. Hlavní důraz je kladen na zvyšování kvality těch již publikovaných před přidáváním dalších. Kvalita je tedy před kvantitou. Informace z více rozborů jsou spojovány do jednoho, probíhá oprava chyb a zlepšování formátování. Díky tomu všemu i po 7 letech patří Rozbor-dila.cz stále mezi nejnavštěvovanější  studijní weby v České republice.

 

Zobrazení skupiny Studijni-svet.cz v jednotlivých letech.
Další podobné materiály na webu: